سیستم آموزش مجازی دانشگاه فردوسی مشهد


قابل توجه دانشجويان عزيز

۱. روز قبل از آزمون، به سامانه لاگين كنيد و از صحت ورود خود اطمينان حاصل كنيد. شناسه و كلمه عبور مشابه پرتال است. در صورت وجود مشكل يك بار رمز خود را در پرتال پويا تغيير دهيد و يا از فراموشي رمز عبور در پرتال پويا استفاده نماييد. اگر مشكل رفع نشد، از امكان تيكت(گزارش خطا) در سامانه ي پويا براي ارسال مشكل خود استفاده نماييد.

2. در صورتي كه از تلفن همراه استفاده مي كنيد از «اپليكيشن موبايل مودل» استفاد نكنيد.

3. از استاد بخواهيد راه ارتباطي ديگري را در زمان آزمون براي شما برقرار كند تا بتوانيد در صورت وجود مشكل در آزمون و به خصوص عدم آپلود فايل و تصاوير پاسخ، از آن طريق نيز جواب را ارسال نماييد. اين راه ارتباطي بهتر است بدون اتصال به vpn كار كند. به عنوان مثال ميل استاد گزينه ي خوبي است.

4- اگر بايد از پاسخ سوالات خود عكس بگيريد. بهتر است درشت و پررنگ بنويسيد و كيفيت عكس گوشي را پايين بياوريد تا تصاوير حجيم نباشند. توصيه مي شود تا حد امكان نرم افزارهاي كاهش دهنده ي حجم و اندازه ي تصاوير را روي تلفن همراه و كامپيوتر خود نصب نموده و تصاوير را ابتدا كم حجم يا فشرده نماييد و سپس ارسال نماييد. راه حل بهتر ، نصب و استفاده از camscanner كه يك نرم افزار اسكنر براي تصويربرداري است، مي باشد. تصاويري كه با اين اپ موبايلي به دست مي آيند كم حجم هستند. ضمن آن كه مي توانيد خروجي pdf بگيريد. اين مساله سرعت آپلود پاسخ ها را به ميزان قابل ملاحظه اي افزايش مي دهد.